a start first in turkish

Çalış Odayı (Work the Room) güncel sanat üretimi dahilindeki belirleyici etmenlerin; sanatçı, izleyici, mekan ve küratör rollerinin değişken hale geldiği, üzerinde oynandığı ve sorunsallaştırıldığı bir ucu açık süreç projesi. Küratör Övül Durmuşoğlu'nun davetiyle 4 ve 11 Eylül tarihleri arasında Galatasaray Meydanı yanından Tophane'ye doğru inen Yeni Çarşı Caddesi'ndeki GON çizgi roman dükkanında bir araya gelecek Mürüvvet Türkyılmaz (İstanbul) ve Marijn van Kreij (Amsterdam) bu dükkanın çalışma ve yaşama koşullarıyla birlikte çalışacak. İşlerinde yazı-çizimi hem kişisel hem kollektif bir performans alanı olarak öne çıkaran iki sanatçı, Çalış Odayı sürecinde küratör, izleyici ve mekanla birlikte üretme koşullarını araştıracak. Bu sırada Övül Durmuşoğlu da süren üretimin akışını değiştirecek koşullar, nesneler, yorumlar ileri sürecek ve sürpriz katılımcıları davet edecek.

Güncel sanat projelerinin genelde sonuç üzerine odaklandığı bir üretim ortamında, üretim ve izlemenin karşılaştığı alanda gelişecek Çalış Odayı sırasında sanatçıların ve küratörün yedi günlük çalışmaları kayıt altına alınacak. http:// worktheroomproject.blogspot.com'da güncellenecek kayıtlar daha sonra kitaplaştırılacak.

Durmuşoğlu'nun Çalış Odayı projesine müdahale için davet ettiği katılımcılardan ilki küratör Adnan Yıldız (Berlin/Istanbul) olacak. Yıldız, gündelik (-politik) olana sızan sözlü tarih yaklaşımı üzerinden Keloğlan masalını okuyor, türkişi kahvaltı (çay+simit) eşliğinde 4 Eylül saat 10:30'da.

Ayrıntılı bilgi için:

worktheroomproject@gmail.com

Adres:

GON

Yeni Çarşı Caddesi No:34/A

Galatasaray

Telefon: +90 212 2459820

0 Responses to "a start first in turkish"